AHOJ PRZYGODO!

Pod takim hasłem bawiliśmy się 6 czerwca 2022 roku z okazji Dnia Dziecka.

Od samego rana przed szkołą słychać było wesoły gwar. Słowa polskie i ukraińskie przeplatały się ze sobą jednocząc we wspólnym śmiechu. Czy to pierwszak, czy ósmoklasista, dziś każdy uczeń miał zapewnioną sporą dawkę atrakcji i pozytywnych emocji.  Młodsze dziewczynki zdecydowały zacząć zabawę od wizyty u stylistki fryzur, pani Katarzyny Smagieł, fundując sobie barwne warkoczyki. Chłopcy zaś, pod opieką ks. Przemysława, emocjonowali się grą w piłkarzyki, następnie zdecydowali się na prawdziwy mecz, który sędziowała pani Małgorzata Rzeszutek, ich starsi koledzy zagrali natomiast w prawdziwym meczu piłki nożnej, nad którym czuwała pani Anna Sowa. W tym samym czasie, pod czujnym okiem pana Krystiana Kolanowskiego, toczył się mecz piłki siatkowej, w którym brały udział klasy VII i VIII oraz nasi przyjaciele z Ukrainy.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy sportowe takie jak: przeciąganie liny, rzuty do celu, skoki w workach, tor przeszkód czy skakanie na skakance, które prowadziły panie: Małgorzata Rzeszutek, Katarzyna Szczepanik, Jolanta Kostecka, Agnieszka Bokiej oraz Aneta Petin. Kto wolał inny rodzaj ruchu, ten tańczył wraz z panią Natalią Ludwiczak, a kto lubi współpracować wykazując się cierpliwością i zręcznością – uczestniczył w grze „ Wieża” prowadzonej przez panie z Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz, Michalinę Siamro oraz Katarzynę Janik. Po tak intensywnej aktywności, zasiedliśmy na widowni, by obejrzeć niecodzienne popisy akrobatów z cyrku Luna. Podczas występu można było sprawdzić swoje cyrkowe zdolności biorąc udział w mrożących krew w żyłach zadaniach. Ochotników nie brakowało!
Wśród wielu atrakcji znajdowało się również stoisko oferujące malowanie twarzy czy ramion. Pani Iwona Retecka wraz z uczennicami miały ręce pełne roboty! Wokół nas zrobiło się bardziej kolorowo, bo kto nie nosił rysunku motyla lub tygryska na twarzy, nosił w dłoni balonowe cuda: kwiatki, pieski i szabelki, wykonane przez panie Sabinę  Ogórkiewicz – Baran, Katarzynę Łowicką oraz Matyldę Wojciechowską. Do takiej zabawy trzeba dużo energii, najlepiej słodkiej… a ta została zapewniona przez sołtysa sołectwa Biesiekierz, pana Przemysława Jurewicza, który był współorganizatorem Dnia Dziecka w naszej szkole i głównym sponsorem dla naszych uczniów słodkości oraz dodatkowej atrakcje w postaci barwnych proszków holi.

Soczki dla ochłody, bo pogoda wyjątkowo dopisała, popcorn, wata cukrowa, wafelki, cukierki – dla każdego coś dobrego! Kto dał z siebie wszystko, a nawet jeszcze więcej mógł odpocząć w kolorowej strefie relaksu wybierając pomiędzy drzemką na leżaku, a pogawędką z kolegą na miękkich pufach.  Dla tych, którym wrażeń nigdy dość, czekały pyłki holi a wraz z nimi pani Mariola Szymczak. Kolorowy proszek sypany na wiatr malował na włosach, twarzach i ubraniach naszych uczniów niebanalne wzory.

To był nasz szkolny Dzień Dziecka: pełen radości, pisków i śmiechu, dzień, w którym spełniają się dziecięce marzenia!

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy sołtysowi sołectwa Biesiekierz, panu Przemysławowi Jurewiczowi, Radzie Rodziców naszej szkoły, a szczególnie zaangażowanym mamom, które były dziś razem z nami i wspomagały nas w organizacji poczęstunku, jak i opiece nad uczniami, paniom: Edycie Girczys, Agacie Kosut, Kamili Krakowiak, Agnieszce Żakowskiej, Edycie Kowalskiej, Elżbiecie Czarneckiej.

Dziękujemy również naszym wspaniałym paniom Marcie Łabie, Dorocie Gilich i Joli Miller, bez których, nie rozpoczęłaby się i nie zakończyła, żadna szkolne impreza.