OBCHODY DNIA NIEZAPOMINAJKI

Dnia 17 maja podczas szkolnych obchodów Dnia Niezapominajki, promującego walory polskiej przyrody i różnorodności przyrodniczej, nowym członkom LOP z klasy 4 i 6, zostały wręczone legitymacje członkowskie.

Aby zasilić szeregi SK LOP, uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat ciekawostek przyrodniczych znajdujących się na terenie gminy.  Ich znajomość m.in. gatunków ptaków i roślin występujących na terenie gminnych rezerwatów przyrody i obszarów Natura 2000, wysoko oceniło jury, w skład którego weszli prezesi koszalińskiego oddziału LOP: p. Janusz Obrębski, p.Grażyna Małkiewicz oraz p.Roksana Kaczmarek – Cichosz dyrektor naszej szkoły. Zaproszeni goście mieli także możliwość obejrzenia zdjęć ekologicznych patentów uczniów i rodziców stosowanych na co dzień w ich  gospodarstwach domowych. Za wiedzę i zaangażowanie młodzi ekolodzy, oprócz legitymacji członkowskich, otrzymali także drobne upominki. Obchody odbyły się w wyjątkowej, szkolnej sali bioróżnorodności. Meble i tablice edukacyjne z elementami fauny i flory, a przede wszystkim pachnące bukiety z własnoręcznie zebranych przez uczniów kwiatów polnych, dopełniły całości dzisiejszego ekologicznego wydarzenia.

Opiekunowie LOP: A. Bokiej, A. Petin