TURNIEJ CZYTELNICZY DLA KLAS I-III

W dniu 6 maja 2022 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w międzyklasowym turnieju czytelniczym.

Dzieci czytały wiersze Marii Konopnickiej, która jest patronką roku 2022 a 23 maja przypada 190 rocznica jej urodzin. W konkursie udział brało 12 uczniów, którzy przejęci rolą, starali się jak najpłynniej i jak najpiękniej odczytać wybrany wiersz- usłyszeć można było wiersze takie jak: „Tęczowy duszek”, „Dziadek przyjdzie”, „Podróż na bocianie”, „Stefek Burczymucha” a w finale konkursu dzieci czytały fragmenty „Na jagody”.

I miejsce zajęła Julia Beyer z klasy IIa

II miejsce zajęła Laura Kwiatkowska z klasy III

III miejsce zajął Cezary Wypych z klasy I

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne nagrody i słodycze a finaliści konkursu dodatkowo otrzymali również atrakcyjne nagrody książkowe.

Dorota Klekocka

Nauczyciel bibliotekarz