OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH W NASZEJ SZKOLE

29 kwietnia 2022 obchodziliśmy najważniejsze święta państwowe, które przypadają    w dniu 1, 2 i 3 maja: Międzynarodowy Dzień Pracy, Dzień Flagi Państwowej i Dzień Polonii   i Polaków za granicą oraz 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Dzień ten poprzedzony był zajęciami na  lekcjach historii podczas, których uczniowie klas IV-VIII mogli obejrzeć prezentacje, przygotowane przez swoich kolegów i koleżanki, poświęcone okolicznościom uchwalenia Konstytucji 3 maja, zapoznać się z wydarzeniami, które zadecydowały o ustanowieniu dnia 1 maja Międzynarodowym Dniem Pracy, a 2 maja Dniem Flagi Państwowej i Dniem Polonii i Polaków za granicą. Podczas zajęć nasi wychowankowie mieli także okazję wysłuchać i zaśpiewać pieśni: Mazurek Trzeciego Maja, Polonez Trzeciego Maja oraz Flagę - polską piosenkę patriotyczną. Część klas pracowała z materiałami źródłowymi i kartami pracy. Wychowawcy klas I - III na piątkowych zajęciach przybliżyli swoim podopiecznym najważniejsze informacje dotyczące obchodzonych świąt.
Uczniowie przygotowali prace plastyczne i plakaty, które zostały umieszczone na tablicach korytarzy szkolnych. Całość dopełniła dekoracja wykonana pod czujnym okiem Pani Marty Łaby.
Podczas piątkowych obchodów w  czasie przerw mogliśmy wysłuchać  pieśni: Poloneza Trzeciego Maja, Mazurka Trzeciego Maja, Pieśni Konfederatów Barskich, Hymnu Konstytucji Trzeciego Maja, Krakowiaka Kościuszki, Flagi. Chętni uczniowie mogli wykonać dodatkowe zadania: rozwiązać krzyżówki, quizy patriotyczne, kolorowanki dostosowane do wieku.
Miłym i smacznym elementem naszych obchodów była konsumpcja ciast, przygotowanych przez rodziców w barwach narodowych.
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do uczczenia w naszej szkole ważnych dla naszego kraju wydarzeń.  Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za przygotowanie słodkiego poczęstunku.
Jest wiele pomysłów na to, aby pamiętać o „zbiorowym obowiązku” jakim jest Ojczyzna.
Aneta Chmielewska- Szymańska