OKAŻ KULTURĘ I CHROŃ NATURĘ

Najważniejszym celem edukacji ekologicznej, prowadzonej w naszej szkole, jest budzenie wśród uczniów współodpowiedzialności za stan środowiska i otaczającej nas przyrody, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia.

Dlatego od wielu lat bierzemy udział w akcjach ekologicznych. Podobnie było 22 kwietnia 2022 roku. Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV- VIII wraz z nauczycielami wyruszyli w teren, aby w ramach akcji Sprzątamy dla Polski uporządkować szkolny i przylegający do niego obszar. Ciekawą inicjatywą wykazali się też uczniowie klasy IV, którzy założyli w swojej sali Ogródek na oknie wysiewając różne warzywa. Poznawanie całego procesu wzrostu rośliny to ekscytująca przygoda i okazja do rozmów o zdrowym żywieniu. Czynnym obchodom towarzyszyły ciekawe lekcje, podczas których uczniowie zmierzyli się z eko- zadaniami, pogłębiali wiedzę na temat wpływu człowieka na stan środowiska, poznawali szkodliwe i przyjazne zachowania człowieka wobec przyrody. Pamiętajmy, że dbałość o jakość przyrody powinna być naszym codziennym obowiązkiem. A jak nasi uczniowie, rodzice i mieszkańcy dbają o najbliższe środowisko? Czekamy na Wasze fotorelacje.

Opiekunowie SK LOP : Anetta Petin, Agnieszka Bokiej