SOBOTA PEŁNA WRAŻEŃ – DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

W dniu 5 marca 2022 roku nasz szkoła gościła sześciolatków, naszych przyszłych uczniów.

Przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji, by poczuli ducha naszej placówki. Po powitaniu i zapoznaniu ze szkołą, dzieci uczestniczyły w różnego typu zajęciach przygotowanych przez naszych nauczycieli. Nasi goście mieli okazję zatańczyć z profesjonalną instruktorką tańca, panią Natalią Ludwiczak ze Szkoły Tańca King Dance. Pokaz był tak atrakcyjny, że do tańca przyłączyły się także nauczycielki naszej szkoły. Podczas zajęć na sali gimnastycznej nie zabrakło także gimnastyki i innych gier i zabaw podnoszących poziom serotoniny. Po takiej dawce energii dzieci wcieliły się w rolę małych, wielkich konstruktorów uczestnicząc w zajęciach technicznych z użyciem klocków konstrukcyjnych. Nie zabrakło także szansy na wykazanie się kreatywnością i stworzenia własnego dzieła z kolorowych kółek, które dzieci zabrały na pamiątkę do domu. Dla miłośników świata przyrody odbyły się zajęcia w naszej ekologicznej sali bioróżnorodności oraz w sali zabaw przyrodniczych, gdzie czekała makieta z figurkami zwierząt i plansza z nakręcanym pociągiem, który zabrał maluchy na podróż po całej Europie. Jak na XXI wiek przystało nie zabrakło także zajęć multimedialnych z wykorzystaniem interaktywnych monitorów, tabletu oraz programów edukacyjnych.  Na komputerową aktywność zaprosiła nasza szkolna biblioteka, a także jedna z klas. Opcją równoważącą elektroniczny świat była możliwość zagrania w tradycyjne gry planszowe. Na pożegnanie dzieci otrzymały poczęstunek. W czasie, gdy nasi mali goście świetnie się bawili, ich rodzice byli zaproszeni do szkolnej kawiarenki, lecz ta nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem jak zajęcia, gdyż rodzice woleli bawić się z dziećmi.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, zainteresowanie naszą szkołą i wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że spotkamy się 1 września!:) Zapraszamy serdecznie!