SZKOLNA MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA

10 luty 2022 W ramach współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Biesiekierzu ze Szkołą Podstawową w Biesiekierzu powstała Szkolna Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o bezpieczeństwie, zachowaniach przeciwpożarowych oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń i sytuacji niebezpiecznych. W ramach współpracy druh Paweł Kopczyński prowadzi cykliczne spotkania z uczniami klasy IVa, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Podczas pierwszych zajęć uczniowie zostali zapoznani z pracą strażaka. Przypomniano również numery alarmowe. Druh Paweł szczegółowo omówił strój a także sprzęt, jakim dysponuje strażak podczas akcji ratunkowo - gaśniczych. W kolejnej części lekcji uczniowie mogli bliżej przyjrzeć się tym sprzętom. Największą radość sprawiła uczniom możliwość przymierzenia poszczególnych elementów stroju strażaka.

Agnieszka Bokiej – wychowawca kl. IVa