WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

W naszej szkole Wigilia Bożego Narodzenia stała się już tradycją. W tym roku odbyła się w piątek 21 grudnia. Jednak dużo wcześniej zaczęły się przygotowania do tego magicznego dnia.

Przygotowywaliśmy z dziećmi dekoracje i ozdoby świąteczne. Wnętrza sal wytworzyły miły, świąteczny nastrój. Ubrana została szkolna choinka, której ozdabianie sprawiło wiele radości naszym milusińskim. Dzieci z zapałem uczyły się kolęd i wierszy oraz poznawały tradycję i zwyczaje obchodzone podczas Wigilii.

Dzieci z zerówki przygotowały jasełka, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Śpiewaliśmy kolędy, dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie nawzajem życzenia. Tego dnia w murach naszej szkoły zawitał gość specjalny ? Święty Mikołaj. Dzieci z wielką niecierpliwością czekały na jego przybycie. Dla każdego Mikołaj przyniósł słodki prezent . W zamian za odwiedziny dzieci obdarowały Go wierszykami oraz wesołymi piosenkami. Spotkanie z Mikołajem zostało upamiętnione wspólnymi zdjęciami. Dzień Wigilii w naszej szkole był dniem szczególnie ciepłym i pełnym radości. Mamy nadzieję, że wspólne kolędowanie przyczyniło się do kultywowania polskich tradycji i było miłym wstępem do obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia.

Magdalena Sowa