WYPRAWA DO WIOSKI HOBBITÓW

Dnia 10 czerwca 2021r, klasa II w ramach wygranej w konkursie „Regularne oszczędzanie –klasowe wygrywanie z Bankiem Spółdzielczym w Białogardzie”, wyjechała na wycieczkę klasową do Wioski Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim.

Przygoda w Wiosce Hobbitów zaczyna się na centralnym placu, gdzie dzieci zostały powitane  przez wróżkę z Krainy Fantazji, która poprosiła dzieci o pomoc w uratowaniu krainy. Powierzyła dzieciom worek z kryształami mocy, które musiały ochronić przed potworami. Uczestnicy otrzymali mapy i wyruszyli na trasę do Lasu Elfów, pełną przygód i niebezpieczeństw. Po drodze napotykały fantastyczne postacie: Drzewca, Królową Uśmiechu, Potwora z Bagien i Wiedźmę. Dzieci rozwiązywały zagadki, pokonywały przeszkody, uciekały gonione przez Trolle, które pragnęły zdobyć kryształy mocy. Po czym uczniowie wrócili do Krainy Fantazji by w cieniu gospody odpocząć po trudach przebytej trasy. Czekały tu na nich hobbickie gry i zabawy, w tym wykonanie czarodziejskiej miotły. Magiczne gry rozpoczęły się od zadania zręcznościowego, polegającego na przerzucaniu i łapaniu czarodziejskich Smoczych Jaj (balony z wodą), które się rozbijały opryskując dzieci. Następne gry to: przeciąganie liny, zabawa w rybaka i bitwa na worki. Na zakończenie dzieci zostały poczęstowanie zupą oraz kiełbaską z ogniska. Miały także możliwość zakupienia czarodziejskich pamiątek z niesamowitej wyprawy. Wycieczka dostarczyła dzieciom niesamowitych pozytywnych przeżyć i emocji. Było dużo śmiechu, pisku i radości. Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Białogardzie za wygraną, która umożliwiła dzieciom przeżycie niesamowitej przygody.

Dorota Klekocka,

Mariola Szymczak