Opowieść wigilijna - transmisja internetowa na żywo

Dzięki inicjatywie TVP, uczniowie naszej szkoły, mogli uczestniczyć w kolejnej transmisji na żywo spektaklu teatralnego. 6 grudnia, w Mikołajki, obejrzeli oni spektakl Przygody Singbada Żeglarza, wystawiany przez Teatr Śląski w Katowicach.

14 grudnia, w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, młodzież zobaczyła widowisko muzyczne Opowieść wigilijna -tym razem przygotowane przez aktorów z Teatru Dramatycznego w Płocku. Z trzech dotychczasowych przedstawień, właśnie ta opowieść Dickensa, spodobała się najbardziej.

Świetna gra aktorska Szymona Cempury, który wcielił się w postać Scrooge?a ale i pozostałych 40 aktorów, oprawa muzyczna, efekty świetlne i dźwiękowe, zrobiły na młodych widzach ogromne wrażenie. Dużym atutem była też scenografia, która pozwoliła odbiorcy przenieść się do dawnego Londynu. Spektakl bawił, wzruszał, zmuszał do refleksji. Docenili to uczniowie, którzy na koniec przedstawienia, wspólnie z aktorami z Płocka, zaśpiewali kolędę Cicha noc i nagrodzili artystów gromkimi brawami.

Anetta Petin