X REJONOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „UROKI BAŁTYKU”

22.03.2021 - Miło mi poinformować, że uczennica klasy 8 naszej szkoły Martyna Leśniewska zajęła I miejsce w X Rejonowym Konkursie Fotograficznym „Uroki Bałtyku” zorganizowanym przez V L.O. im Stanisława Lema w Koszalinie z okazji przypadającego na dzień 22 marca Światowego Dnia Wody i Dnia Morza Bałtyckiego pod patronatem prezydenta miasta Koszalina.

Martyna zajęła I miejsce w kategorii klas 5-8. W tegorocznej X edycji nadesłano 143 prace konkursowe. Uczestniczyli w niej uczniowie szkół z: Koszalina, Biesiekierza, Sławna, Malechowa, Zegrza Pomorskiego. Celem konkursu było propagowanie postaw przyjaznych środowisku naturalnemu, rozwijanie umiejętności postrzegania zmian w otoczeniu młodego człowieka, rozwijanie umiejętności wyciągania wniosków z potrzeby dbania o zasoby wodne, dostrzeganie uroków swojego rejonu, rozwijanie zainteresowania fotografią. Szkoda, że inni uczestnicy z naszej szkoły tj. Julia Kwiatkowska, Filip Leśniewski, Dominik Smagieł i Bartłomiej Smagieł   nie zostali docenieni choć ich zdjęcia też były piękne. A poniżej nagrodzone zdjęcia Martyny (dwa pierwsze ) i innych uczestników konkursu z naszej szkoły.

Dorota Klekocka