CZYTAMY TOLKIENA

25.03.2021 - 25 marca przypada Światowy Dzień Czytania Tolkiena, ustanowiony z inicjatywy członków angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego.

John Ronald Reuel Tolkien to prekursor gatunku fantasy, którego twórczość nadal rozpala wyobraźnię czytelników.  Stworzonych przez niego  bohaterów – hobbity, krasnoludy, elfy czy orki – kojarzą nie tylko fani tego gatunku. Świadczy o tym bardzo duży odzew, zarówno naszych uczniów jak i ich rodziców, na propozycję wykonania zdjęcia nawiązującego do Tolkienowskiej symboliki i bohaterów.

Wasza wyobraźnia i pomysłowość godne są samego Mistrza!

Tych, którzy jeszcze nie zetknęli się z twórczością Tolkiena, zachęcamy do sięgnięcia po jego książki oraz rozszyfrowania symboliki zdjęć.

Katarzyna Grzegrzółka, Anetta Petin