ANDRZEJKOWE SPOTKANIE NAJMŁODSZYCH

30 listopada 2020r. W dniu 30 listopada w naszej szkole zostały zorganizowane Andrzejki. Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość.

Dzieci często zastanawiają się, co je w życiu spotka, planują oraz marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły dzień tajemniczych wróżb i czarów. Dzień, w którym można poznać swoją przyszłość z magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia, odczytania cienia z lanego wosku. Uczniowie obejrzeli prezentację dotycząca wróżb i wierzeń. Następnie przelewali wosk przez dziurkę do klucza, aby uchylić choć rąbka tajemnicy przyszłości. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekuwał papierowe serce, aby poznać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości....wszyscy pragnęli wywróżyć sobie coś wyjątkowego! Wróżby pobudziły wyobraźnię dziecięcą, pozwoliły oderwać się rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji! Na zakończenie została zorganizowana dyskoteka.

SZYMCZAK MARIOLA, MARA ŁABA