Profilaktyka zagrożeń - spotkanie z Policją

W ramach współpracy w zakresie profilaktyki zagrożeń 28 listopada naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie starszy sierżant Kinga Stopa i nadkomisarz Robert Faryniarz.

Przyjechali oni do nas z ciekawą prelekcją, podejmując tematykę zagrożeń przestępczością oraz demoralizacją dzieci. Uczniowie klas IV-VI dowiedzieli się wiele na tematy: odpowiedzialności nieletnich za popełniane czyny karalne, prawnych aspektów narkomanii, wychowania w trzeźwości, zasad bezpieczeństwa, zachowań ryzykownych oraz sposobów unikania zagrożeń.

W klasach młodszych tematem spotkania z funkcjonariuszem Policji były zagadnienia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem: bezpieczna droga do i ze szkoły, zachowania w autobusach szkolnych, jak reagować w kontaktach z nieznajomymi i jak się bronić przed atakiem psa. Dzieci wykazały się znajomością zasad poruszania się po drogach, znały numery alarmowe. Przyrzekały, że żaden obcy nie skusi ich słodyczami i zabawkami. Uczniowie z trzeciej klasy potrafili zademonstrować pozycję obrony przed psem, który nas atakuje. Na zakończenie dzieci otrzymały książeczki w których postać Gryfusia podpowie i doradzi dzieciom, jak dbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie.

Naszym gościom jeszcze raz bardzo dziękujemy za poświęcony czas. Pogadanki w wykonaniu specjalistów dają naszym uczniom wiele satysfakcji, ale też skłaniają do rozwagi...

Justyna Smagieł, Maria Blicharska