SUPERBOHATEROWIE NIE TYLKO W SIECI

03.11.2020r. Jacy są nasi ulubieni bohaterowie z bajek, gier czy filmów, a jacy jesteśmy my? Czy potrafimy robić te same rzeczy i mamy podobne umiejętności?

Nasi uczniowie podczas porannych zajęć świetlicowych miały okazję porównać świat fikcji ze światem rzeczywistym. Dzieci znają odpowiedzi na powyższe pytania, opisując siebie i swoich ulubionych bohaterów. Rozumieją, że świat fikcji kreowany jest przez ludzi dzięki wyobraźni i kreatywności.

Uczniowie wymieniali swoich superbohaterów z gier, bajek czy książek, były to m.in. Smerfetka, Spiderman, Superman, Hulk i wiele innych. Zapytane o osoby z najbliższego otoczenia, które podziwiają lub darzą sympatią, wymieniali rodziców, dziadków, nauczycieli, lekarzy i ratowników.

Zagraliśmy też w SuperMoce, obejrzeliśmy film z projektu MegaMisja. Dzieci tworzyły również swoje nowe, nietuzinkowe postaci, nadając im supermoce...

Justyna Smagieł