MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Dziś 5 listopada 2020r. Nasi pierwszoklasiści otrzymali swoje wyprawki czytelnicze .

Zostały one przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kampania ta ma podkreślać rolę i wartość czytania międzypokoleniowego- jest skierowana do dzieci, ich rodziców, dziadków i opiekunów.

W skład wyprawki wchodzą: „Pierwsze abecadło”, „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

Mam wielką nadzieję, że dzięki zaangażowaniu i współpracy dzieci i ich najbliższych miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć dzieciakom na co dzień.

Dorota Klekocka

nauczyciel bibliotekarz