MEGA MISJA - DOBRA KOMUNIKACJA!!!

Za nami kolejne wyzwanie z Mega Misji. Dobra komunikacja z innymi jest bardzo ważna. !!!

Warto więc wiedzieć na jej temat jak najwięcej. Umieć zwracać się kulturalnie do innych to oczywiście podstawa, ale jak się porozumieć, gdy do dyspozycji ma się jedynie gesty, obrazy i dźwięki? Uczniowie mieli okazję to sprawdzić, podchodząc do różnych wyzwań na komunikacyjnej linii. Pierwszym etapem zadań było zapoznanie uczniów ze znaczeniem komunikatów formalnych i nieformalnych, do kogo i w jakich sytuacjach można się zwracać. Następnie dzieci zostały podzielone na dwie grupy, które za pomocą obrazków i gestów musiały przedstawić i odgadnąć hasła grupy przeciwnej. Gdy uczniowie już wiedzieli jak porozumiewać się za pomocą gestów i obrazów, czekało na nich ostatnie wyzwanie - nadawanie komunikatów za pomocą dźwięków, odnalezienie swojej pary.

Po kolejnym wyzwaniu i pomocą Kuby i Julki nasi uczniowie odróżniają komunikaty formalne i nieformalne, potrafią formułować komunikaty za pomocą różnych środków wyrazu, wiedzą, że można komunikować się nie tylko słowami, a także gestem, obrazem czy dźwiękiem.