BRZECHWA DZIECIOM

22 października 2020 r. klasa 4 uczestniczyła w lekcji języka polskiego zorganizowanej w bibliotece szkolnej. !!!

Uczniowie zapoznali się faktami z życia i twórczością Jana Brzechwy, oglądając prezentację multimedialną. Dowiedzieli się, co oznacza słowo „brzechwa” i dla kogo mały Janek napisał pierwszy wiersz. Następnie odczytane zostały wiersze Jana Brzechwy, na podstawie których uczniowie musieli wykonać kartę pracy. W trakcie jej wykonywania można było zapoznać się z multimedialną opowieścią o Pchle Szachrajce. Wcześniej, na lekcjach języka polskiego uczniowie zapoznali się z lekturą „Akademia pana Kleksa”. Podsumowaniem zajęć była zabawa w kalambury, gdzie uczniowie popisywali się znajomością postaci i zwierząt z wierszy i powieści Brzechwy.

A sam pan Brzechwa byłby szczęśliwy widząc tak rozweselone i uśmiechnięte twarze dzieci….
Iwona Retecka
Dorota Klekocka