PASOWANIE KLASY PIERWSZEJ

W dniu 15 października 2020 roku uczniowie klasy pierwszej przeżywali swoją pierwszą i jakże ważną uroczystość - Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Kpt Władysława Wysockiego w Biesiekierzu.

W tym wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście - Dyrektor Publicznej Biblioteki Gminy Biesiekierz, Pani Agnieszka Hryniewicz, Dyrektor Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu, Pani Agnieszka Kolanowska, Pani Magdalena Sowa, która była wychowawczynią dzieci w przedszkolu oraz zastępca dyrektora naszej szkoły Pani Roksana Kaczmarek - Cichosz. Naszych wspaniałych pierwszaków wspierali ich rodzice przeżywając wraz z nimi tę niezapomnianą chwilę.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym uczniów, którzy spisali się na medal dzielnie recytując wiersze i pięknie śpiewając piosenki przygotowane z Panem Leszkiem Piotrowiczem. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pani Roksana Kaczmarek - Cichosz, pełniąca obowiązki dyrektora, dokonała ceremonii pasowania, dotykając ramienia każdego ucznia wielkim ołówkiem. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Następnie dzieci odebrały życzenia i podarunki od przybyłych Gości i Rodziców.

Pięknie dziękujemy Panu wójtowi Andrzejowi Leśniewiczowi, Paniom: Agnieszce Hryniewicz, dyrektor Publicznej Biblioteki Gminy Biesiekierz i Agnieszce Kolanowskiej, dyrektor Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu oraz Rodzicom za wspaniałe upominki.

Po części oficjalnej dzieci i dorośli zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców pierwszaków. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem w bliższej i dalszej przyszłości. Dziękuję zaproszonym Gościom za przybycie na uroczystość. Gratuluję Rodzicom tak wspaniałych pociech i serdecznie dziękuję za pomoc i zaangażowanie przy organizowaniu uroczystości. Dziękuję także za pomoc Panu Leszkowi, Pani Marcie, Pani Kasi i Pani Iwonie, opiekunkom Samorządu Szkolnego, Pani Darii oraz uczniom klasy VIII - Julii, Agnieszce i Michałowi.

Wychowawczyni klasy I - Joanna Lessnau