BRANSOLETKI PRZYJAŹNI

05 marca 2020r. Uczniowie klas V w ramach tematów związanych z materiałami włókienniczymi uczyli się wykonywać pracę na szydełku i nie tylko ????.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się temat "Makrama". Większość uczniów wybierając sobie technikę wiązania węzłów postanowiła wykonać bransoletki przyjaźni... Niektórzy nie potrafili przestać zaplatać... To była lekcja długich "plecionek" ????. Polecam każdemu ????. Taka praca relaksuje i odpręża . Taką plecionkę można w prezencie dać bliskiej osobie: mamie, cioci, babci, przyjacielowi... Kiedyś bardzo często noszono je w imię przyjaźni, to właśnie dlatego zostały nazwane "bransoletkami przyjaźni". My zaplataliśmy je z 7 sznureczków, ale dla chętnych polecam plecionki z większej liczby, są szersze i bardziej atrakcyjne.

Nauczycielka techniki i plastyki

Roksana Kaczmarek - Cichosz