CHEMIA "ĆWICZENIOWO"

10 marca odbyły się w klasie VII bardzo nietypowe zajęcia. Uczniowie musieli przynieść na lekcję plastelinę i wykałaczki. Jakież było ich zdziwienie, jak się dowiedzieli, że będą tworzyć wzory strukturalne związków chemicznych.

Uczniowie po zajęciach teoretycznych przystąpili do ćwiczeń z tematu "Wzory sumaryczne i strukturalne".
Zadaniem każdej osoby było zapisanie wzoru sumaryczne określonego związku chemicznego w zeszycie i utworzenie modelu tego związku. Początki były trudne, jednak w miarę rozwiązywanych przykładów, tworzenie modeli wychodziło coraz sprawniej. Mam nadzieję, że zajęcia pozwoliły na zrozumienie tego tematu ????.
Po takiej ćwiczeniowej lekcji, chyba wszyscy z kartkówki dostaną piątki ? ?????

Nauczycielka chemii

Roksana Kaczmarek - Cichosz