„LEKTUROWY ZAWRÓT GŁOWY” – „OPOWIEŚCI Z NARNII”

8 i 12 listopada uczniowie klas Va i Vb weszli do fantastycznego świata  „Opowieści z Narnii”, pracując metodą „lektura w pudełku”.

Piątoklasiści przygotowali rekwizyty, kojarzące się im z krajobrazem Narnii (m.in.: wzgórza, drzewa, morze, tamę, pieczarę Tumnusa, domek Bobrów, zamek Ker-Paravel, latarnię) oraz notatki o mieszkańcach zimowej krainy. Następnie, pracując w grupach, wykonali prace przestrzenne.

Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie zadania, udowadniając, że także ich wyobraźnia nie ma granic. Do pracy wykorzystali różne materiały plastyczne (tekturę, plastelinę, watę, papier) oraz rośliny i sztuczne futerka.

Pudełka przypominają prawdziwe magiczne szafy! Są piękne!

Katarzyna Grzegrzółka