MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z SENIORAMI

6 grudnia2019 r. w Bibliotece odbyło się mikołajkowe spotkanie seniorów.  Aby uświetnić to spotkanie, uczniom naszej szkoły, sołtys sołectwa Biesiekierz pan Przemysław Jurewicz zaproponował wykonanie koncertu kolęd i pieśni patriotycznych, – na co przystaliśmy z ochotą.

Czas spotkania seniorów swoimi występami umilili uczniowie od klasy drugiej do ósmej. Zespół wokalny klasy II i III wykonał piosenkę „ Nowoczesny Mikołaj” i kolędę „Zostań Jezu mym braciszkiem”, zespół  klasy VII zaśpiewał „ Przybieżeli do Betlejem”, a VI b  „ Gloria gloria”.

Marta Grabowska z klasy VIII zaprezentowała hymn pokolenia lat 80-tych „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Iza Serpina i Maja Kowalczyk wykonały „Pałacyk Michla” i piosenkę bożonarodzeniową „Nie miały aniołki”. Trio wokalne w składzie Natalia Bałdyga, Kornelia Szczuka i Olek Łoński kl VI a zaśpiewali piękną piosenkę „ Szary mundur”. Natalia Bałdyga wykonała „Czas nas uczy pogody” Krzesimira Dębskiego i Jacka Cygana.

Na koniec naszego występu wykonaliśmy wraz z seniorami kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Występy naszych uczniów bardzo spodobały się zgromadzonej publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami i uznaniem.

Ja ze swojej strony dziękuję wykonawcom za zaangażowanie i piękne wykonanie utworów, a koleżankom Asi Lessnau i Dorocie Gilich za pomoc w organizacji koncertu.

Leszek Piotrowicz