I MIEJSCE W GMINNYM TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ 2019

2 grudnia odbył się w naszej szkole organizowany po raz pierwszy w historii szkół podstawowych naszej gminy - Gminny Turniej Piłki Siatkowej. Do rywalizacji stawiły się wszystkie 3 placówki gminne: organizator turnieju - Szkoła Podstawowa w Biesiekierzu, Szkoła Podstawowa w Starych Bielicach i Szkoła Podstawowa w Świeminie.

Oficjalne rozpoczęcie turnieju odbyło się o godzinie 10.00 losowaniem kolejności spotkań, które przedstawiały się następująco: SP Stare Bielice – SP Świemino, SP Biesiekierz – SP Stare Bielice, SP Biesiekierz – SP Świemino.

Zawodnicy ze wszystkich szkół przed rozpoczęciem rywalizacji przywitali się, jak przystało na prawdziwych sportowców, wychowanych przez swoich nauczycieli wychowania fizycznego w duchu zasady fair – play.

Walka toczyła się do dwóch wygranych setów. Było naprawdę na co patrzeć, bowiem każda z drużyn wykazała się umiejętnościami siatkarskimi. Zagrywka, atak, blok – wszystkie te elementy techniczne wskazywały na odpowiednie przygotowanie zawodników.

Jednak oprócz zwycięstwa liczyła się także dobra zabawa oraz integracja uczniów naszej gminy poprzez sport.

W przerwach pomiędzy meczami umilał wszystkim czas dj Kacper z klasy VIII, który zadbał o oprawę muzyczną podczas spotkania. Przygotowany został również poczęstunek oraz napoje dla zawodników, za co dziękujemy firmie „Bajgiel Będzino” oraz Radzie Rodziców naszej szkoły.

Oto wyniki :

I miejsce – SP BIESIEKIERZ

II miejsce – SP ŚWIEMINO

III miejsce – SP STARE BIELICE

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami przekazanymi przez sponsora oraz dyplomami.

Dzisiejszy turniej przebiegał w sportowej atmosferze, za co dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz ich nauczycielom. Pokazaliście, że warto organizować spotkania sportowe a także udowodniliście, że sport jest dla Was bardzo ważny i czerpiecie z niego wiele satysfakcji  oraz  zadowolenia.

Serdecznie gratuluję wszystkim drużynom i mam nadzieje, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się na parkiecie.

Ze sportowym pozdrowieniem organizator turnieju i nauczycielka wychowania fizycznego

Anna Sowa