„LEKTUROWY ZAWRÓT GŁOWY” – POTRZEBA MATKĄ WYNALAZKÓW

7 listopad 2019r. W ramach projektu „Lekturowy Zawrót Głowy” uczniowie klas VIa i VIb opracowali autorskie wynalazki.

Mimo iż nie dysponowali sprzętem nowej generacji, takim jak tytułowi bohaterowie książki Rafała Kosika – Felix, Net i Nika, wykazali się pomysłowością i kreatywnością. I tak powstały: ręka-myjka, świeca zapachowa z biesiekierskich naturalnych składników, buty-czyścioszki, prototyp klawiatury pianina dla osób niewidomych, wiatrak śmieszuś, motolator, maszyna produkująca pieniądze, farbułka, dmuchacz, magiczna klepsydra czy pistolet laserowy. Wszystkie wynalazki zyskały akceptację Szkolnego Biura Patentowego i, co najważniejsze, nie były tylko fikcją literacką. (Kto wie, może niektóre z nich znajdą kiedyś zastosowanie w życiu codziennym i zyskają uznanie Biura Patentowego RP Smile).

Anetta Petin, Katarzyna Grzegrzółka