AKCJA GODZINA DLA TWOJEJ MIEJSCOWOŚCI

25 października 2019 r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami brali czynny udział w akcji Stowarzyszenia POLITES - Godzina dla Twojej Miejscowości.

Celem tej akcji jest realizacja inicjatywy, która będzie społecznie pożyteczna, będzie odpowiedzią na potrzeby i problemy danej dzielnicy, czy miejscowości, wywoła czyjś uśmiech,  a także przyda się mieszkańcom.

Celem  akcji  jest też inspirowanie do aktywności społecznej i budowanie przekonania, że dzieci, młodzież, dorośli mają wpływ na swoje otoczenie i mogą aktywnie je współtworzyć.  Działanie  sprzyja  kształtowaniu  postaw  prospołecznych,  integruje  grupę    i w pozytywny sposób łączy z miejscem zamieszkania.

Członkowie SK Wolontariatu zdecydowali, że podobnie jak to było w roku ubiegłym, zaopiekują się zapomnianymi i zaniedbanymi nagrobkami na Cmentarzu w Biesiekierzu.

Pogoda dopisała, więc grabie, miotły, worki i ręce poszły w ruch. Uczniom udało się w krótkim czasie posprzątać kilkanaście grobów, które były w nie najlepszym stanie. Po skończonym porządkowaniu uczniowie zapalili znicze na oczyszczonych nagrobkach.
Ale to nie było jedyne działanie tego dnia. Postanowiliśmy również posprzątać wokół pamiątkowego pomnika ku pamięci kanonizacji  Jana Pawła II przy kościele p.w. Chrystusa Króla,  jak również zapalić znicze i oddać cześć przy pomniku PAMIĘCI WSZYSTKICH KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ZWYCIĘSTWA I POLSKOŚCI ZIEMI BIESIEKIERSKIEJ.
Miejmy nadzieję, że zawsze znajdzie się ktoś, kto czasem zapali tam światełko.

Brawo wolontariusze za tak piękną postawę Smile

Opiekunki
SK Wolontariatu