„SZKOŁA PAMIĘTA” AKCJA MEN

Dnia 25 października 2019 roku nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne dla uczniów postaci oraz wydarzenia.

W naszej szkole uczniowie z klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz członkowie PCK, Klubu Wiewiórka, SKC udali się na cmentarz w Biesiekierzu. Tam sprzątaliśmy grób pierwszych nauczycieli naszej szkoły, Państwa Marii i Józefa Kłyszejków. Stawiając zapalone znicze daliśmy wyraz pamięci i szacunku Im oraz innym, zmarłym nauczycielom naszej szkoły: wspaniałym pedagogom, Pani Marii Łońskiej oraz Pani dyrektor Teodozji Kwasigroch. Wraz z księdzem proboszczem pomodliliśmy się w Ich intencji oraz w intencji zmarłych proboszczów biesiekierskiej parafii: księdza prałata Jana Guzowskiego oraz pierwszego proboszcza parafii, księdza Leonarda Niemczyka. Nawiedzanie cmentarza jest już naszą, wieloletnią tradycją. Najmłodsi uczniowie poznają tu historię naszej szkoły, okolicy, która ją otacza ucząc się pięknej tradycji pielęgnowania pamięci o Tych, którzy ją dla nas tworzyli.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy obelisku wzniesionym w hołdzie Polakom walczącym o wolność i niepodległość Ojczyzny przyczyniając się do polskości Ziemi Biesiekierskiej.
Chwile spędzone na cmentarzu i przy obelisku pozwoliły lepiej zrozumieć naszym uczniom jak ważna jest tradycja i pamięć o przodkach będąca wyrazem szacunku dla Ich życia i dokonań oraz o wydarzeniach z przeszłości pozwalających kształtować własną przyszłości.

Poprzez nasze działania włączyliśmy się także w akcję MEN " Szkoła Pamięta" mającą na celu zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia historyczne.

Wychowawczynie klas I-III, opiekunowie PCK, KW i SKC