JAK KORZYSTAĆ Z ENCYKLOPEDII?

W październiku uczniowie klas Va i Vb wzięli udział w zajęciach bibliotecznych „Co znajdziemy w encyklopedii?”.

Pani Dorota Klekocka przekazała dzieciom informacje na temat encyklopedii znajdujących się w bibliotece szkolnej. Wyjaśniła różnice między encyklopedią powszechną a specjalistyczną. Omówiła budowę hasła encyklopedycznego i skróty stosowane w encyklopediach.

Następnie uczniowie rozwiązali karty pracy wskazując, pod jakimi hasłami należy szukać określonych informacji polonistycznych oraz wyszukując podane hasła dotyczące kształcenia literackiego i językowego.

Dziękuję opiekunowi biblioteki szkolnej za pomoc w przygotowaniu dzieci do sprawnego korzystania z encyklopedii.

Katarzyna Grzegrzółka