DZIEL SIĘ UŚMIECHEM Z PCK

8 października 2019 r. Szkolne Koło PCK wraz z Klubem Wiewiórka zorganizowało apel dla uczniów klas I-VI, którzy kolejny raz biorą udział w programie „Dziel się uśmiechem”.

Dzięki współpracy naszej szkoły z Oddziałem Rejonowym PCK wszyscy obdarowani zostali wyjątkowymi zestawami: szczoteczkami i pastami oraz bezcukrowymi gumami i książeczkami z ciekawymi informacjami, zabawami i zadaniami. Ponadto dzieci otrzymały od pani pielęgniarki Zofii Balcerek instruktaż dbania o swoje zęby.

W programie profilaktycznym „Dziel się uśmiechem” dla klas I-VI, dotyczącym prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej wzięło udział ponownie 100 000 uczniów szkół podstawowych w całej Polsce! Partnerami akcji są Polski Czerwony Krzyż, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Poza tym, została ona również objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

Zachęcamy wszystkich naszych uczniów do szczególnego dbania o zęby, aby mogli cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!

Justyna Smagieł - opiekun Szkolnego Koła PCK
Jolanta Kostecka - opiekun Klubu Wiewiórka