Palenie zabija...

W dniu 16 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa.

Członkowie SK PCK zaprezentowali referat związany z tematem szkodliwości palenia papierosów oraz przedstawienie pt. Kraina Palaczy na motywach ks. XIII Tytusa Romka i A?Tomka Henryka Chmielewskiego. W tej absurdalnej i humorystycznej scence naukowcy przenieśli się do Republiki Tabackiej, gdzie wszyscy palą papierosy? Myślimy, że nierealne sytuacje z inscenizacji, bawiąc wiele nauczyły naszych uczniów. Dzieci zaprezentowały też antynikotynową piosenkę Mamma mia palenie zabija. Każda klasa przygotowała też plakaty, wierszyki i hasła, a nawet przyśpiewkę zw. z tematem apelu.

Justyna Smagieł