KONKURS „WYBIERAMY MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA”

18 września 2019 r. odbyły się szkolne eliminacje do konkursu „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”.

Uczniowie z każdej klasy rywalizowali ze sobą czytając fragmenty „Małego Księcia”, którego autorem jest Antoine De Saint- Exupery. W kategorii klas III-V zwyciężyli: Robert Michalski, Mateusz Rzeszutek i Hanna Szeląg, natomiast w kategorii klas VI-VIII najlepsi byli: Julia Paszkowska, Aleksander Łoński i Anna Kościelska. Ci uczniowie reprezentowali szkołę w eliminacjach gminnych tego konkursu, które odbyły się 20 września 2019 r. w Publicznej Bibliotece Gminnej w Biesiekierzu. Przebiegały one w bardzo miłej atmosferze.

Miło nam poinformować, że spośród 18 uczestników tego konkursu w eliminacjach gminnych dwoje uczniów z naszej szkoły tj. Hanna Szeląg i Aleksander Łoński wezmą udział w rywalizacjach powiatowych konkursu, organizowanego przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną już po raz XVIII. Etap powiatowy odbędzie się 2 października 2019 r., więc w tym dniu wszyscy trzymamy kciuki za Hanię i Olka.

Gratulujemy! Smile

Nauczycielki języka polskiego