DOŻYNKI GMINNE 2019

W dniu 7 września nasza szkoła brała udział w Gminnych Dożynkach w Biesiekierzu. Doroczne Święto Plonów rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą dziękczynną w kościele pw. Chrystusa Króla w Biesiekierzu.

Członkowie Szkolnego Koła Caritas, przygotowani przez panią Joannę Lessnau wzięli udział w Eucharystii, śpiewając psalm. Nasi uczniowie pełnili również służbę liturgiczną jako ministranci.
Po Mszy, wszyscy jej uczestnicy ruszyli barwnym korowodem główną ulicą Biesiekierza na plac dożynkowy. Tam organizatorzy przywitali gości i zaprosili do wspólnej biesiady. W tym roku przygotowaliśmy stanowisko wspólnie z Sołectwem Biesiekierz. Cała impreza odbywała się w stylu Dzikiego Zachodu.
Ze strony szkoły, dekoracją stoiska oraz przygotowaniem części witacza zajęły się panie: Roksana Kaczmarek – Cichosz, Joanna Lessnau, Aleksandra Niewiadomska oraz Iwona Długopolska i Mariola Szymczak. Wsparciem dla pań, byli panowie, którzy dostarczyli płody rolne i cięższe elementy dekoracji.
Goście naszego Saloonu mogli sprawdzić swoją celność grając w rzutki, spróbować szczęścia w grach karcianych oraz kręcąc kołem fortuny. Można było delektować się pieczonym, biesiekierskim ziemniakiem w różnych smakach oraz słodkimi wypiekami.
W namiocie Gier i Zabaw, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna Gminy Biesiekierz animatorkami były nasze nauczycielki: Justyna Smagieł, Roksana Kaczmarek – Cichosz, Jolanta Kostecka oraz Małgorzata Rzeszutek.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom naszych uczniów za wspaniałe słodkie wypieki, które uatrakcyjniły nasze stoisko.
Dziękujemy także Biesiekierskiemu Sołectwu oraz Paniom z biblioteki za miłą współpracę i sympatyczną atmosferę. Naszej Pani Dyrektor, Annie Piotrowicz dziękujemy za wsparcie i pomoc w obsłudze stoiska.

Zespół ds. promocji