PIELĘGNUJEMY PIĘKNE, POLSKIE TRADYCJE

Dziś, 21 grudnia 2018 roku w naszej szkole zapanował wyjątkowy, świąteczny nastrój. Wszystko za sprawą zbliżającego się Bożego Narodzenia.

W klasach iskrzyły się choinki, szkolne korytarze wypełnił zapach wigilijnych potraw. Zanim jednak zgromadziliśmy się w gronie klasowym, spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by wysłuchać przygotowanego na tę okazję programu artystycznego. Melancholijne, pełne zadumy wiersze przeniosły nas w czasie, by po raz kolejny przeżyć narodzenie Pana Jezusa. Nie zabrakło także i kolęd, tych polskich, śpiewanych w domach od stuleci oraz piosenek świątecznych innych narodów, które nasi uczniowie zaśpiewali w języku angielskim i niemieckim. Po wspólnej modlitwie i rozdaniu opłatków udaliśmy się do naszych sal na klasowe wigilie.

Zespół ds. promocji