DZIEL SIĘ UŚMIECHEM

26 listopada 2018 r. Szkolne Koło PCK, klasa VII oraz uczniowie klas I-III (w sumie około 90 uczniów) kolejny raz wzięli udział w programie „Dziel się uśmiechem” – tym razem w nowej, zmienionej formie.

Dzieci otrzymały od opiekunów i wychowawców instruktaż dbania o swoje zęby. Dodatkowo wszystkie dzieci obdarowane zostały wyjątkowymi zestawami: szczoteczkami i pastami oraz bezcukrowymi gumami i książeczkami z ciekawymi informacjami, zabawami i zadaniami. W tym roku zajęciami edukacyjnymi na temat prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej objętych zostało 100 000 uczniów szkół podstawowych w całej Polsce!

Akcja, promowania zdrowego uśmiechu, której partnerami są Polski Czerwony Krzyż, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej, potrwa do 21 czerwca 2019 roku. Została ona objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Zachęcamy wszystkich do szczególnego dbania o zęby, bo zdrowe zęby, to piękny uśmiech!

Justyna Smagieł opiekun Szkolnego Koła PCK
Jolanta Kostecka opiekun Klubu Wiewiórka