21 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole najmilszy chyba dzień w roku, a mianowicie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To właśnie tego dnia częściej niż zwykle dzielimy się uśmiechem, życzliwością, czy dobrym uczynkiem.

Geneza tego dnia wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W 1973 roku dwaj studenci, bracia Brian i Michael McCormack, wyszli z inicjatywą promowania idei pokoju na świecie. Była to odpowiedź na konflikt zbrojny między Izraelem, a Egiptem. Właśnie wtedy ustanowiono World Hello Day, w Polsce nazwany Światowym Dniem Życzliwości.

Nasi uczniowie przyłączyli się również do świętowania tego dnia, ubrani na żółto, na żółtych karteczkach pozdrawiali się wzajemnie i pisali życzliwe słowa do kolegów, koleżanek, nauczycieli, dzięki temu powstało Drzewko Życzliwości.

Miłe słowo, uśmiech, komplement, uprzejmość, bezinteresowna pomoc- tak niewiele trzeba, aby sprawić komuś przyjemność, kogoś uszczęśliwić...

A przecież uśmiech i życzliwość  do nas  wrócą, bo życzliwość rodzi życzliwość :)

Pamiętajmy o niej każdego dnia!

Ciepła i uśmiechu, mało trosk i dużo radości życzymy wszystkim w Dniu Życzliwości!

Iwona Retecka; Katarzyna Szczepanik