LEKTUROWY ZAWRÓT GŁOWY – KAMIENIE NA SZANIEC

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy VIII realizują na lekcjach języka polskiego projekt edukacyjny „LEKTUROWY ZAWRÓT GŁOWY”.

Jego celem jest motywowanie uczniów do czytania lektur, rozwijanie wyobraźni, kształcenie umiejętności słuchania, dyskutowania o postawach i wartościach, wdrażanie do świata kultury.

29 i 30 października ósmoklasiści przystąpili do realizacji projektu, omawiając „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Przygotowali profile „Alka”, „Rudego” i „Zośki”, zawierające informacje o wyglądzie, zainteresowaniach i zdolnościach oraz osobowości i cechach charakteru bohaterów. Stworzyli także „warszawski mur” ze złotymi myślami z lektury, planem Akcji pod Arsenałem i symbolami okupowanego miasta.

Z prac uczniów powstała wystawa, która zdobi szkolny korytarz.

Katarzyna Grzegrzółka