SKSonTour - CYKL WYDARZEŃ SPORTOWYCH W RAMACH PROGRAMU „SZKOLNY KLUB SPORTOWY”

16 listopada był dla uczniów naszej szkoły dniem bardzo aktywnym, bowiem wzięliśmy udział w cyklu wydarzeń sportowych organizowanych w ramach Programu „Szkolny Klub Sportowy”.

SKS jest to projekt poświęcony największemu w historii Ministerstwa Sportu i Turystyki programowi upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. Stanowi także motywację do podejmowania aktywności fizycznej w różnorodnej formie. Celami programu są: stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież, poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, motywowanie do podejmowania aktywności fizycznej, promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży.

Tak naprawdę mieliśmy szczęście, że akurat w naszym regionie odbyła się tak wielka i ważna impreza sportowa. Bowiem tylko 9 miast w Polsce miało okazję, aby uczestniczyć w tym sportowym wydarzeniu.

Impreza odbyła się w hali sportowej w Karlinie. O godzinie 9 burmistrz miasta Karlina wraz z koordynatorem projektu województwa zachodniopomorskiego przywitali wszystkich uczestników, którzy swoje zmagania toczyli na 14 sprawnościowych stacjach ( wiosła, skok w dal, stacja z mistrzem, speedball, deskorolka, bieg wahadłowy, platforma, ścianka, reflekso-mierz, drążek). Nie zabrakło również stacji poświęconej pierwszej pomocy z punktem medycznym oraz fotobudki, która okazała się niezłą frajdą, a każdy uczestnik na pamiątkę mógł zrobić i odebrać swoje zdjęcie.

Jednak zdecydowanie największym wyzwaniem była ścianka wspinaczkowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i każdy chciał dotknąć najwyższego punktu ściany. Duże emocje wywołały również wiosła, przy których dwie drużyny walczyły o jak najszybsze dopłynięcie do mety.

W zasadzie wszystkie stacje były ciekawe i przygotowane przez organizatorów  dzisiejszej imprezy z dużą dokładnością i precyzją.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę z logo SKS, którą śmiało może wykorzystać jako strój sportowy na zajęcia wychowania fizycznego.

To był naprawdę udany i aktywny dzień. Nasi uczniowie z radosnymi twarzami wrócili do szkoły opowiadając  o dzisiejszym wydarzeniu.

Dziękujemy serdecznie koordynatorowi wojewódzkiemu programu za tak wspaniałą inicjatywę i cieszymy się, że mogliśmy wziąć w niej udział.

A.Sowa – nauczyciel wychowania fizycznego