BADACZE KULTURY

07.11.2018r. Nasi badacze kultury Pomorza Zachodniego realizują swoje cele i założenia spotykając się z naszymi mieszkańcami. Zaciekawieni i pełni  zapału do pracy podążają zgodnie z wytyczonymi zadaniami.

Niestety zdarza się, iż niektórzy mieszkańcy naszej gminy odmawiają udzielenia wywiadu. Badacze jednak nie poddają się i poszukują dalej. Jesteśmy już na półmetku naszych badań.
15 listopada przekazujemy wszystkie zebrane materiały do Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie.

Do tej pory zebraliśmy materiały zawarte w kronikach biblioteki gminnej, straży pożarnej, SKS Wybrzeże Biesiekierz. Przeprowadziliśmy wywiady z paniami: Lubomirą Hałuszką, Jadwigą Sadłowską, Elżbietą Sadłowską – pytania zadawały Dominika Gilich i Marta Grabowska w obecności p. Roksany Kaczmarek – Cichosz i Iwony Reteckiej. Mariusz Łowiecki  zebrał informację w wywiadzie z obecnym prezesem SKS Wybrzeże Biesiekierz Jackiem Machałą, a Kamil Łaba z panem Zygmuntem Sadłowskim wieloletnim działaczem SKS. Mateusz Niedziałek przeprowadził wywiad ze swoim dziadkiem Antonim Niedziałkiem. Historię biblioteki gminnej przybliżyła nam pani Agnieszka Hryniewicz w wywiadzie przeprowadzonym przez Julię Matwiejczyk. Zapoznaliśmy się również z historią Ochotniczej Straży Pożarnej w wywiadzie z p. Janem Lachem oraz Andrzejem Szymańskim, rozmowę tę przeprowadziły Olimpia Nastula z Julią Matwiejczyk. Uczniowie dotarli również do naszych gminnych muzyków, jak zespół Polna Grusza oraz Krąg Biblijny ze Starych Bielic, tutaj materiały zbierały Aleksandra Hryniewicz i Natalia Szambelan.

To jeszcze nie wszystko… Cały czas trwają jeszcze rozmowy i ustalamy dalsze terminy z następnymi rozmówcami. Zależy nam, aby uzyskać jak najwięcej ciekawych informacji.

Roksana Kaczmarek - Cichosz