PCK i WIEWIÓRKA POMAGAJĄ POTRZEBUJĄCYM

W dniu 22 października 2018 r. opiekun Szkolnego Koła PCK dostarczył ogromne ilości darów do Zarządu Rejonowego PCK w Koszalinie, skąd trafią one do najbardziej potrzebujących.

To nasi uczniowie z Klubu Wiewiórka i Szkolnego Koła PCK z klas I-VIII od wielu tygodni września i października zbierali żywność dla najuboższych w ramach akcji Kampania Walki z Głodem. Dzieci okazały wielkie serce, przynosząc przeróżne produkty długoterminowe.

Ponadto w dniach 16-17 października 2018 r. wybrani uczniowie uczestniczyli w prelekcjach w Bibliotece Gminnej zw. z tematyką Światowego Dnia Walki z Głodem. Z kolei reszta dzieci uwrażliwiona została nt. głodu w Polsce i na świecie oraz pomocy drugiemu człowiekowi poprzez pogadanki oraz gazetki.

Drodzy uczniowie, dziękujemy za wasze szczere serca. Zachęcamy do udziału w kolejnej akcji Polskiego Czerwonego Krzyża p. n. „Bożonarodzeniowa Gwiazdka z PCK” już w grudniu !!!

Justyna Smagieł