eTwinning – ENTHUSIASTIC DYNAMIC LANGUAGES

3 października 2018 r.   Klasa VII z wychowawcą w roku szkolnym 2018/2019 realizuje innowację pedagogiczną oraz projekt eTwinning „Enthusiastic Dynamic Languages”.

Jest to całoroczne wyzwanie, polegające na współpracy z kilkunastoma szkołami z terenu Europy, m.in. z Francji, Irlandii Północnej, Serbii, Grecji, Włoch, Rumunii, Niemiec, Słowenii, Belgii. Wszystko to ma na celu stworzenie uczniom naszej szkoły możliwości sprawnego komunikowania się w języku angielskim, poszerzenie wiedzy uczniów o zagadnienia kulturoznawcze krajów europejskich, nawiązanie kontaktów z innymi szkołami europejskimi, a także rozwinięcie ich umiejętności posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Poza tym, umożliwi też kształtowanie w uczniach postawy poszanowania wobec innych kultur oraz tolerancji dla odmienności i różnorodności.

Pracujemy na platformie TwinSpace, zamieszczając nasze prace, zdjęcia, piszemy wiadomości, wymieniając się informacjami.

Do tej pory zapoznaliśmy się ze szkołami partnerskimi projektu, napisaliśmy informacje o naszej szkole, skalkulowaliśmy odległości od naszych europejskich partnerskich szkół do siebie i wymieniliśmy się też adresami.  Z pomocą klasy VI, stworzyliśmy kartki pocztowe i napisaliśmy życzenia w języku angielskim i polskim do powyższych szkół partnerskich w Europie. Własnoręcznie wykonane kartki wysłaliśmy do szkół. Otrzymaliśmy też kartki w różnych językach od szkół europejskich, z których 3 października 2018 r. zorganizowaliśmy wystawę dla uczniów naszej szkoły. Wzbudziła ona ich zainteresowanie. Stworzyliśmy również e-kartki, używając narzędzia Canva i dołączyliśmy je do Paddletu w Europejski Dzień Języków. Zdjęcia zamieściliśmy oczywiście na TwinSpace.

Projekt promuje naukę języka angielskiego wśród uczniów. Nawiązanie współpracy ze szkołami z krajów europejskich, podnosi motywację młodzieży, rozwija pasje i zainteresowania, a przede wszystkim uatrakcyjnia sposoby nauczania i uczenia się języka. A przed nami kolejne zadania…

Justyna Smagieł