ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). ŚDTM to akcja, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.

Celem ŚDTM jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W tym roku uczniowie klas 3-8 SP oraz klas 3 gimnazjum mogli zmierzyć się z tabliczką mnożenia na lekcji matematyki. Specjalnie, z okazji święta, została przygotowana dla nich sala pełna zabaw i gier tabliczkowych. Uczniowie, podzieleni w grupy, mieli możliwość zagrać w matematyczne Bingo, Piotrusia, czy „Wojnę”. Zainteresowaniem cieszyło się także stanowisko z memorami oraz tabliczkowymi kolorowankami. Szczególnie chętnie uczniowie kręcili kołem fortuny, a następnie rozwiązywali wylosowane zadania. Siły do liczenia dodawała Pani Marzena Jurkowska, rozdając owocowe przekąski podczas zajęć.

Ponadto w klasach 3, 4a oraz 4b odbył się konkurs Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Każdy uczeń musiał zmierzyć się z zadaniami na mnożenie                    i dzielenie. Walka o wygraną była wyrównana. Uczniowie dali z siebie wszystko, by zdobyć wymarzony tytuł oraz medal.

SZKOLNI MISTRZOWIE TABLICZKI MNOŻENIA:

1 miejsce:                     Maja Kowalczyk

2 miejsce:                     Mateusz Sadłowski

3 miejsce:                     Filip Leśniewski

Klasa IV a

1 miejsce:                     Dominik Smagieł

2 miejsce:                     Julia Kucińska

3 miejsce:                     Antoni Banaszczyk

Klasa IV b

1 miejsce:                     Paulina Niedziałek

2 miejsce:                     Mateusz Rzeszutek

3 miejsce:                     Kornel Gemborys.

Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok!

Organizatorzy: Aleksandra Niewiadomska, Marzena Jurkowska, Maria Blicharska, Roksana Kaczmarek-Cichosz