WYJAZD NA POLITECHNIKĘ KOSZALIŃSKĄ

W dniu 27 września 2018r. grupa uczniów z klas trzecich gimnazjum wyjechała na XVIII Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Politechnice Koszalińskiej.

Oferta wykładów i pokazów naukowych politechniki, w których mogli wziąć udział goście, była niezwykle bogata. Nasza grupa odwiedziła Wydział Elektroniki i Informatyki, gdzie wzięliśmy udział w krótkim pokazie i wykładzie na temat zastosowania kamery termograficznej. Dowiedzieliśmy się, że ma ona szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach naukowych- medycynie, kryminalistyce a nawet budownictwie. Po wykładzie mogliśmy zrobić sobie zdjęcie, wykonane tą właśnie kamerą. Następnie wzięliśmy udział w super pokazie laserowym z efektami specjalnymi. Zabawa była przednia a pokaz laserów rozbawił wszystkich gości w auli. Nasz pobyt na politechnice zakończyliśmy pyszną grochówką.

Marzena Jurkowska, Dorota Klekocka