„TY TEŻ MOŻESZ BYĆ RATOWNIKIEM”

26 września, w ramach programu „Społecznik 2018” i projektu „Akademia Młodego Strażaka”, uczniowie klasy IVb spotkali się z prezesem Związku OSP w Biesiekierzu – p. Janem Lachem i strażakiem – p. Pawłem Kopczyńskim.

Dzieci przypomniały sobie najważniejsze numery alarmowe, zwracając szczególną uwagę na zasadność wzywania służb ratowniczych.

Następnie druh Kopczyński w krótkim instruktażu przedstawił, jak udzielać pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej. Czwartoklasiści chętnie przejęli rolę ratowników, wykonując czynności reanimacyjne z pomocą defibrylatora i ćwicząc sekwencje postępowania przy pozycji bocznej bezpiecznej.

Spotkanie w świetlicy wiejskiej zakończyło się quizem, podsumowującym wiedzę uczniów zdobytą w trakcie realizacji dwuletniego projektu „Młody Strażak”. Wyniki potwierdziły, że każdy z nich może być ratownikiem.

Katarzyna Grzegrzółka