RUSZYŁA „AKADEMIA MŁODEGO STRAŻAKA”

25 września. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas IVa i IVb realizują projekt edukacyjny „Akademia Młodego Strażaka”.

Jego celem jest przygotowanie dzieci do profesjonalnego udzielania pomocy w warunkach zagrażających życiu i zdrowiu ludzkiemu, promowanie strażackiego etosu pracy, odpowiedzialności i poświęcenia w służbie innym, integracja środowiska lokalnego.

„Akademia” to teoretyczne i praktyczne zajęcia, odbywające się cyklicznie dwa razy w miesiącu na terenie szkoły. Zajęcia prowadzi społecznie druh Paweł Kopczyński z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biesiekierzu, któremu serdecznie dziękujemy za to, że nadal chce dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Warto zaznaczyć, że „Akademia” skierowana jest także do naszych najmłodszych uczniów, z którymi czwartoklasiści będą współpracować w zakresie ratownictwa przedmedycznego.

Katarzyna Grzegrzółka