KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY

19 września 2018r. odbył się w naszej szkole pierwszy w tym roku szkolnym koncert umuzykalniający pt.”Wibrafon i przyjaciele”.

Zapoczątkował on cykl 6 audycji umuzykalniajacych, które odbędą się w szkole. Dzięki tej audycji uczniowie mieli okazję poznać instrument perkusyjny zwany wibrafonem. Mało kto wiedział, że wynaleziony on został niespełna sto lat temu w Stanach Zjednoczonych i od samego początku znalazł zastosowanie w muzyce jazzowej, a w tamtych czasach muzyka ta nie była mile „widziana” w naszej części Europy. Dzisiaj wibrafon jest również nieodzownym instrumentem w muzyce rozrywkowej i klasycznej.

Uczniowie  dobrze się bawili, niektórym niełatwo było spokojnie wysiedzieć przy akompaniamencie wibrafonu, keybordu oraz gitary basowej- nogi same rwały się do tańca.

Artystom dziękujemy i niecierpliwie czekamy na kolejny koncert.

Katarzyna Szczepanik