NASZE MASZEROWANIE ROZPOCZĘTE…

Dnia 22 września grupa uczniów z naszej szkoły  z opiekunami i rodzicami rozpoczęła sezon rajdowy 2018/2019.

Wzięliśmy udział w XXXIX Zlocie  Oddziału Koszalińskiego PTTK z Okazji Światowego Dnia  Turystyki.  Szliśmy bardzo malowniczą trasą Szlakiem Porwanego Księcia z Koszalina przez Górę Chełmską, Kłos do Sianowa. Przeszliśmy 15 kilometrów było trochę ciężko , ale daliśmy radę.   Po posiłku   turystycznym  gdzie   tym razem   była   zupa pomidorowa i odpoczynku  w szkole w Sianowie autokarami wróciliśmy do Koszalina. Pogoda tym razem nam też dopisała jak zawsze.

Światowy Dzień Turystyki to święto turystyki obchodzone corocznie 27  września od 1979 roku, ustanowione przez organizację branżową jaką jest Światowa Organizacja Turystyki, do której Polska należy od 1975 roku. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli, jaką odgrywa turystyka w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

Opiekunowie szkolnego koła PTTK