CZYTALIŚMY MICKIEWICZA

18 września odbyły się szkolne eliminacje konkursu Mistrz pięknego czytania.

Chętni uczniowie zmierzyli się z piękną, ale trudną poezją polskiego wieszcza, którego 220 rocznica urodzin przypada właśnie w tym roku. Podzieleni na dwie kategorie wiekowe uczniowie, zaprezentowali dwa utwory poety: pierwszy przygotowany przez siebie, drugi przez nauczycieli języka polskiego. Jury w składzie: p. Maria Blicharska, p. Iwona Retecka, p. Katarzyna Grzegrzółka i p. Anetta Petin do gminnego konkursu organizowanego przez Publiczną Bibliotekę w Biesiekierzu zakwalifikowało następujące osoby: w kategorii uczniów klas III- V Annę Kościelską, Natalię Bałdygę, Aleksandra Łońskiego, Martynę Szeląg w kategorii klas VI- VIII Martę Grabowską, Paulinę Niemczuk, Wiktorię Kocińską, Nikolę Szczukę. Gratulujemy i trzymamy kciuki na dalszym etapie.

Było to kolejne  działanie związane z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, do którego nasza szkoła przystąpiła w tym roku uzyskując kwotę 15.000 zł na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej.

Anetta Petin