DOŻYNKI GMINNE 2018

Dnia 8 września odbyły się Gminne Dożynki w Biesiekierzu. W tym roku nasza szkoła przygotowywała stanowisko wspólnie z Sołectwem Biesiekierz. Myślą przewodnią stoiska była historia rolnictwa w Polsce w 100-tną rocznicę Niepodległej.

Dekoracją stoiska zajęły się panie: Roksana Kaczmarek – Cichosz, Małgorzata Rzeszutek, Jolanta Kostecka, Aleksandra Niewiadomska. Wsparciem dla pań, byli panowie, którzy dostarczyli płody rolne i cięższe elementy dekoracji.

Ceremoniał rozpoczął się msza świętą w kościele Chrystusa Króla w Biesiekierzu. Członkowie Szkolnego Koła Caritas wzięli czynny  udział w dożynkowej mszy świętej, gdzie pod czujnym okiem pani Joanny Lessnau odśpiewali psalm.

Następnie barwnym korowodem uczestnicy mszy, w tym nasi uczniowie wraz z przybyłymi nauczycielami oraz panią dyrektor Anną Piotrowicz i panią wicedyrektor Anetą Chmielewską – Szymańską przeszli ulicą Biesiekierza na plac dożynkowy. Tam organizatorzy przywitali gości i zaprosili do wspólnej biesiady.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, którzy użyczyli nam eksponatów rolniczych i elementów dekoracji w szczególności rodzinom: Smagieł, Rzeszutek, Kosteckich, Sokół, Cichosz, Ludwiczak oraz Janik.

Zespół ds. promocji