WYCIECZKA KLAS IV DO MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO W KOSZALINIE

5 czerwca uczniowie klasy IVa i IVb mieli możliwość sprawdzenia swoich praktycznych umiejętności jazdy rowerem. Wizyta w Miasteczku Ruchu Drogowego stanowiła świetne przygotowanie uczniów do egzaminu na kartę rowerową.

Uczniowie zostali oprowadzeni przez pana Kamila Cejnera, który przypomniał wszystkim zasady obowiązujące na terenie miasteczka oraz w czasie jazdy na rowerze.
Przyszli rowerzyści wykazywali się jazdą zgodną z przepisami i zasadami ruchu drogowego. Pokonywali skrzyżowania i wykonywali różne manewry, zwracając przy tym uwagę na znaki drogowe.
Wizyta była bardzo emocjonująca. Chętni uczniowie mogli skorzystać nie tylko z rowerów, ale również hulajnogi. Jazda po miasteczku wymagała dużego skupienia i szybkiej analizy znaków drogowych, niestety niedostosowanie się do panujących zasad mogło doprowadzić do kolizji rowerowej.
Uczniowie wrócili do szkoły pełni pozytywnych wrażeń, uświadomieni o konieczności przestrzegania zasad ruchu  drogowego. Wyjazd miał nie tylko charakter dydaktyczny, ale również rekreacyjny, ponieważ jazda na rowerze sprawiła uczniom wiele przyjemności. Podczas drogi powrotnej na żadnej twarzy nie było oznak zmęczenia, a podekscytowanie i uśmiech towarzyszyły dzieciom przez następne dni.
Dziękujemy za miłe powitanie, fachową wiedzę i mnóstwo atrakcji przygotowanych przez pana Kamila Cejnera!

Organizator wyjazdu
Roksana Kaczmarek - Cichosz