NIEMIECKI W OBIEKTYWIE

W ramach aktywnych Dni Języka Niemieckiego, na przestrzeni mijającego już roku szkolnego, nasi uczniowie zdobywali i pogłębiali wiedzę na temat naszych zachodnich sąsiadów, czyli Republiki Federalnej Niemiec.

Nie były to suche, pozbawione odniesienia do rzeczywistości fakty, lecz twórcza i pełna inicjatyw praca projektowa, której głównymi pomysłodawcami i realizatorami byli bardzo często sami uczniowie. Poruszaliśmy nie tylko temat  tradycji i  zwyczajów ale i doskonaliliśmy umiejętność odnalezienia się w typowych sytuacjach  życia codziennego, dotyczących szkoły, hobby, sportu, muzyki  czy nawet sposobu wynajęcia mieszkania.

W imieniu uczniów zapraszam na krótką retrospekcję, czyli spojrzenia na lekcje języka niemieckiego przez focus soczewki aparatu ;-)

Vielen Dank

Eure Deutschlehrerin